Haber

Bursa’da otobüs şoförünü bıçaklayarak öldüren sanık müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Bursa’nın Karacabey ilçesinde otobüs şoförünü bıçakladığı teziyle yargılanan ve kararı temyizen bozulan sanık, yapılan yargılama sonucunda yeniden müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanık Memnun B Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katılırken, tarafların avukatları da salonda hazır bulundu.

Avukatların dinlenmesinin ardından son sözleri sorulan sanık, “Ben boşu boşuna cezaevinde yatıyorum” dedi. söz konusu.

Mahkeme heyeti, “tasarlayarak kasten öldürme” suçundan müebbet hapis cezasına çarptırılan sanığın cezasını takdir indirimi ile müebbet hapis cezasına indirdi.

Etkinlik

Karacabey ilçesi Sırabademler Mahallesi’nde 12 Temmuz 2020’de meydana gelen olayda Memnun B. (36), otobüs şoförü Ahmet B’yi (43) çocukken kendisine cinsel istismarda bulunduğu teziyle bıçakladı. Karacabey Devlet Hastanesine kaldırılan Ahmet B. kurtarılamadı ve zanlı, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Mutlu B. ise yargılanma sonucunda “tasarlayarak kasten öldürme” suçundan önce ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Sanığın cezası, takdire bağlı olarak indirimli müebbet hapis cezasına çevrildi.

Bu karara yapılan itirazı değerlendiren Bursa Bölge Adliye Mahkemesi 1. Ceza Dairesi, duruşmada tanık dinlenmediğine dikkat çekerek, taciz iddiasının tespit edilebilmesi için mağdurun olayın meydana geldiğini belirttiği adres ve mağdurun ikamet adresi belirlenmeli ve buna göre haksız tahrik kararlarının uygulanıp uygulanmayacağına karar verilmelidir. mahkemenin kararını bozdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu